arama

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019 yılı içerisinde de banka tarafından tüketicilere sunulmaktadır. Kişilerin en büyük hayallerinden birisi araba olmak olabiliyor. Özellikle toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmeyi sevmeyen vatandaşlar ziraat bankası araba kredisinden yararlanabilirler. Araba son zamanlarda yatırım olarak görülmektedir. Ülkemiz şartlarında artan araba fiyatları kişilerin birikimlerini bu alana yatırması en büyük etkendir. Yıllar geçtikçe araba fiyatları düşüşe değil, yükselişe geçmektedir. Araba almak isteyen kişilerin birikimi yoksa eğer izleyeceği yol kredi çekmek olacaktır. Ziraat bankasının sunmuş olduğu taşıt kredisi kampanyasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Araba almak için yapmanız gereken size en yakın ziraat bankası şubesine gitmek olacaktır. Şubeye gitmeye üşeniyorsanız eğer banka sitesi üzerinden ön başvuru formunu eksiksiz doldurup kredi talebinde bulunabilirsiniz. Banka tarafından ön başvuru süreciniz değerlendirilip size bilgi verilecek. Bilgi sonrası ziraat bankası şubesini ziyaret etmeniz istenebilir. Ziraat bankası taşıt kredisi faiz oranı 2019 yılına yaklaşırken yüzde 2,19 olarak belirtilmiştir. Kişilerin ister 0 km veya 2. el araba almak için en fazla 48 aya kadar vade kullanabilirler.  Ziraat bankası taşıt kredisi özellikleri hakkında sizlere kısaca bilgi verelim.

 1.  Araba kredisini alacağınız aracın 0 km yeni olmalı veya 2. el olarak en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir.
 2. 48 aya kadar kişilere sunulan vade imkanı sağlanmaktadır.
 3. Minibüs, pick-up, kamyonet alımları için yeterli bütçeniz yoksa ruhsat hususi olarak kaydedilmesi kayıtla finans yardımı alabilirsiniz.
 4.  Kredi ödemeniz bitene kadar hayat sigortanız ve kaskonuz olması gerekiyor

Bankaya başvuracağınız gün içerisinde faiz oranlarını tekrar kontrol ediniz. Sürekli değişen faiz oranları nedeniyle hesaplarınız yanlış olabilir.  Bankadan başvuracağınız kredi için sizden evraklar istenecektir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankasından çekeceğiniz taşıt kredisine örnek verelim. Güncel faiz oranı 2,19 üzerinden hesaplayacak olursak 36 ay vade ile 45.000 Türk Lirası kredinin aylık taksiti 1.948,38 TL olarak belirtilmiştir. Maliyet oranı ise %37.0677 olarak hesaplanmıştır. Sizde çekeceğiniz diğer tutar oranlarını (www.ziraatbank.com.tr) üzerinden hesaplama aracı yardmıyla öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası taşıt kredisi hesaplama için pek çok hesaplama araçları bulunuyor. Bunlardan yararlanabilirsiniz.

Aklınıza takılan araba kredisi hakkında soruları bizlere iletebilirsiniz.