arama

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2019

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ziraat Bankası günlük para çekme limiti 2019 yılında ne kadar olacak diye merak edenler bu sayfamızı inceleyebilir. Ülkemizin en eski, güvenilir ve şeffaf bankalarının başında Ziraat Bankası gelmektedir. Günümüzde ATM’ler üzerinden  fatura ödeme, kredi ödeme, taksit ödeme, para yatırma ve ya para çekme gibi birçok bankacılık işlemleri yapılmaktadır. Ülkemizde ki bankalar yapılan para yatırma ve para çekme işlemleri için ATM’lere limitler koymaktadır. Açıkçası, istediğimiz miktarda ATM’lere para yatıramıyoruz ve ya para çekemiyoruz. Ziraat bankasının belirlemiş olduğu limitler doğrultusunda hareket edebilmekteyiz. Aşağıdaki yazımızda ziraat bankası günlük para çekme limiti ve ziraat bankası günlük para yatırma limiti bilgilerini sizlere sunuyoruz.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti 2019

Ülkemizin en çok müşteri potansiyelini sahip, güvenilir ve şeffaf bankalarının başında Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat ATM’si çalışanların ve emeklilerin maaşlarını aldığı, öğrencilerin bursları ve kredilerin verildiği,  para çekme ve para yatırma işlemlerin yapıldığı önemli bir yerdir. Ziraat Bankası müşterilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla ATM’lere para çekme limiti koymuştur. Ziraat bankası ATM günlük para çekme limiti 2019 yılı itibariyle günlük 1.500 tl olarak belirlenmiştir. Bankanın belirlemiş olduğu günlük limitler her gün güncellenip yenilenmektedir. Örneğin: gün içerisinde ATM’den 1.500 TL para çekmiş iseniz günlük para çekim limitiniz dolmaktadır, saat gece yarısı 00:00 olduğu zaman limitiniz günlük yenilecektir. Ancak bu durum sadece emekliler için farklılık göstermektedir. Emekli vatandaşlar gün içerisinde ATM’lerden aylık maaşlarını çekebilmektedir. Kartınızın yanınızda olmadığı durumlarda Ziraat Bankası ATM’lerinden kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz , bunun için belirlenen limit günlük 500 TL‘dir.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Yatırma Limiti 2019

Ziraat Bankası ATM’ler üzerinden birçok ödemeler ve işlemler yapılabilmektedir.  Banka müşterilerinin fatura ödemelerinden para transferlerine kadar birçok işlemi günün her zamanında hızlı ve güvenilir şekilde kolaylıkla yapılmasını sağlamaktadır. Ziraat Bankası ATM’lerden para çekmede belirlemiş olduğu limiti para yatırmada uygulamaktadır. Ziraat Bankası günlük para yatırma limiti 2019 yılı itibariyle günlük 20.000 TL olarak belirtmiştir. Ziraat bankası ATM’lerin den gün içerisinde en fazla bir kere 20.000 TL’lik para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Bu miktarın üzerinde miktarı ATM üzerinden yapamazsınız. Bu yüzden para yatırırken üst limit sınırınızı göz önünde bulundurunuz.

Ziraat Bankası Atm Ne Kadar Para Çekebilirim

Ziraat Bankası Atm üzerinden para çekmek için çok kolaydır.  Günlük üst limit 1.500 Türk Lirasıdır. Emekli maaşı almakta olan kişiler için bu sınırlamaya tabi bulunmuyor. 1500 Türk Lirasından daha fazla limit çekebilirler.