arama

Traktör Kredisi Hangi Banka Verir?

Traktör Kredisi Hangi Banka Verir?
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2019

Sizlere bu makalemizde bize çok yönelttiğiniz bir soru olan traktör kredisi hangi banka verir sorusunu detaylıca derledik ve sunuyoruz. Toplumsal insan ihtiyaçların karşılanmasında, tarım ülke için çok önemlidir. Türkiye’nin içinde bulunduğu jeopolitik konumu, üç tarafının denizlerle çevrili olması, sahip oldukları akarsular, elverişli topraklar açısından gerek tarımsal faaliyetler gerek hayvancılık faaliyetleri açıdan çeşitli ürünleri yetiştirmeye oldukça verimli bir ülkeye sahip olmaktayız. Ülke ekonomisin ekonomik olarak kalkınması açısından da tarım sektörü büyük getiri sağlamaktadır. Bu nedenle tarım ülkelerin ve toplumların kalkınmasında önemli rol oynamaktadır.

Son yıllarda ülkemizde tarımsal çalışmalarda çiftçilerimiz büyük zarara uğramamaktadır. Mazot fiyatlarının artışı, yem fiyatlarındaki artış, aracılar bunlarının başlıca sebepleridir. Bu yüzden çiftçilerimiz çiftçilik yapmaktan vazgeçmekle beraber kimse bu sektöre girmemeye başlamıştır. Son yıllarda düşüş yaşayan tarım sektörünü yeniden ayağa kaldırmak için hükumetin yürürlüğe koymuş olduğu yeni projeler neticesinde başta devlet destekli Ziraat Bankası olmak üzere pek çok kamu ve özel bankalar çeşitli destek paketleri hazırlayarak çiftçinin hizmetine sunmaya başladılar. Tarım, gıda ve hayvancılık başta olmak üzere birçok proje kapsamınında çiftçilere başta traktör olmak üzere çeşitli tarım araç gereç ekipmanları için krediler verilmektedir. Tarımsal faaliyetlerin gelişmesi ve bireylerin çiftçiliğe yeniden teşvik etmek amacıyla devlet desteğini arkasına alan bankalar çiftçilerimiz için 72 ay vadeli traktör kredisi vermektedir. Yazımızın devamında Traktör kredisi veren bankalar 2019 listesini sizlere ileteceğiz.

Traktör Kredisini Hangi Bankadan Alabilirim?

Tarımcılık sektörünü yeniden faaliyete geçirmek isteyen devlet bankalar ile işbirliği içerisinde bulunmaktadır. Bankalarda çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmesine yardımcı olabilmek amacıyla 72 ay vadeli traktör kredisi  vermektedir. Bankaların birbiriyle rekabet içerisinde olmasından dolayı çiftçilerimize bankalar tarafından çeşitli kredi fırsatları sunulmaktadır. Traktör kredisi veren bankalar 2019 listesi aşağıda belirtilmektedir.

 1. Ziraat Bankası
 2. Yapı Kredi Bankası
 3. Akbank
 4. Garanti Bankası
 5. İş Bankası
 6. Halbank
 7. Vakıfbank
 8. Şekerbank
 9. İNG Bank
 10. HSBC Bankası
 11. Denizbank

Yukarıdaki bankalara ek olarak  traktör kredisi başvurusunda bulunan kişilerin bankalar tarafından aramış olduğu şartlar ve istemiş olduğu evraklar vardır. Traktör kredisi başvurusu yapacak kişiler için istenilen şartlar ve istenilen belgeleri sizler için detaylandıracağız.

 Traktör Kredisi İçin Gereken Belgeler 2019

 • Nüfus cüzdanı ve nüfus fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi
 • Proforma faturası
 • Arsa tapusu
 • Kredi notunuz düşük ise banka sizden kefil istemektedir.