arama

Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019 yılına yaklaştıkça pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bizde çeşitli bankalar üzerinden araştırma yaparak sizlere detayları aktarmak istedik.

Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Taşıt kredisi faiz oranları 2019 yılında nasıl olacak? Taşıt kredisi veren bankalar hangileridir ? Taşıt kredisi başvurusu şartları nelerdir ? Bu gibi siz değerli okuyucularımızdan gelen soruların cevabını yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlere detaylı bir şekilde sunmaktayız. Ülkemizde bireylerin en büyük hayallerinden bir tanesi araç sahibi olmaktır. Bu hayallerini gerçekleştirmek için seçilen en popüler yol taşıt kredisidir. Taşıt kredileri sıfır ve ikinci el araçlar için bankalar tarafından verilmektedir. Müşterilerin taşıt kredisi ihtiyacını karşılayan bankaların faiz oranları pek çok bankada aynıdır ancak artan rekabet ortamında bankaların sunmuş olduğu avantajlı faiz oranları bulunmaktadır. Bankaların belirlemiş oldukları  faiz oranlarıyla size en uygun taşıt kredisiyle sizde araç sahibi olabilirsiniz. Bankaların ticari ve binek otomobil için vermiş olduğu taşıt kredileri en fazla 48 ay vadeye bölünebilir. 2019 taşıt kredisi faiz oranları ve bankaların kredi başvurusunda bulunan kişilerde aradığı nitelikleri aşağıda sizler için hazırladık.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Günümüz bankaların Taşıt kredisi faiz oranları kendi aralarında farklılık göstermektedir. Çekmek istediğimiz taşıt kredisi  miktarı ve faiz oranı kişilerin almak istedikleri araca, aracın yaşına, aracın sıfır yada ikinci el olması durumuna göre değişiklik göstermektedir.Ülkemizde bankalar genellikle araç satış tutarının kasko değerinin %70’ine kadar olan miktar için taşıt kredisi sağlamaktadır. Geri kalan %30’luk kısım için peşin para istenmektedir. Gerekli peşinat ve alınacak araç belirlendikten sonra taşıt kredisi veren bankalara kredi başvurusu yapılabilmektedir. Fakat bankaların kredi vermek için belirlemiş olduğu bazı prosedürleri vardır. Kredi başvurusunda bulunacak kişilerin kredi notunun geçerli olması, düzenli aylık geliriniz olması, geçmişe dönük borçlarda ödemelerin düzenli olması, siciliniz temiz olması gibi bazı şeler banka tarafından kontrol etmektedir. Bu prosedürlere uyduduğunuz takdirde krediniz banka tarafından onaylanmaktadır. 2019 Taşıt kredisi faiz oranları ve kredi veren bankaları aşağıda belirtilmiştir.

Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Bankalara göre faiz oranları;

 1. Halkbank %2,65
 2. Ziraat Bankası %2,36
 3. Akbank %2,82
 4. Vakıfbank %2,56
 5. Garanti Bankası %2,85
 6. Qnb Finansbank %2,77
 7. HSBC Bankası %2,99
 8. İş Bankası %3,00
 9. Yapı Kredi %2,60
 10. İNG Bank %2,49
 11. TEB %2,64

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 2019 taşıt kredisi faiz oranlarını inceleyerek, bütçenize en uygun rakamlarla en uygun vade ve faiz oranlarıyla bankalara taşıt kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Değişen piyasa koşullarından dolayı bankaların faiz oranları anlık değişebilmektedir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce güncel faizleri de kontrol ediniz.

 Taşıt Kredisi Başvuru Şartları 2019

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • SGK kaydınız olmalı
 • Aylık net geliriniz
 • En az 6 ay çalışıyor olmak
 • Kredi notunun yeterli olması
 • Sicil kaydınız

Sormak istediğiniz soruları yorumlarda belirtiniz.