arama

Taşıt Kredisi 2019

Taşıt Kredisi 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Taşıt kredisi 2019 hakkımda tüm detayları sizlere ileteceğiz. Taşıt kredisi almak için öncelikle tercih ettiğiniz bankaya başvuru yapmanız gerekiyor.

Son zamanlarda araba piyasalarının satış oranları oldukça yükseldi. Bunun nedeni ise kişilerin artık araç almayı yatırım olarak düşündükleri içindir. Buna ek olarak hayali araba almak olan kişilerin birikimlerinin yanı sıra bankalardan kredi çekebilirler. Araba kredisi için bankaların bazı şartları bulunuyor. Bu şartları yerine getirdiğiniz sürece bankalardan araba kredisi alabiliyorsunuz. Şartların detayları ve banka isimlerini sizlere ileteceğiz.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

Araba kredisi için pek çok bankadan kredi kullanabiliyorsunuz. Buna ek olarak alacağınız kredi maksimum 48 ay vadeye kadar tüketiciye veriliyor. Araba için aldığınız kredide aracınız ipotekli olarak gösteriliyor. Bu bankanın size vereceği krediyi güvence altına alması için uygulanmaktadır. Bankaların kredi notu dedikleri durum bulunuyor. Bu kredi notunuz üzerinden kişilere krediler verilmektedir. Kredi notunuz risk durumunda ise yani düşükse kredi kullanamayabilirsiniz. Kredi notunuzun kredi için oldukça önemli olduğunu hatırlatalım. Taşıt kredisi veren bankalar 2019 listesinde Akbank, Vakıfbank, Halkbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Denizbank, İNG bank ve HSBC bank gibi pek çok banka bulunuyor. Bu bankalardan kredi alabiliyorsuz. Kredi almak için banka şubelerine gidip faiz oranlarını öğrenmeniz faiz oranı sonrası başvuru yapmanız gerekmektedir. Ön başvuru süreciniz kontrol edilip duruma göre krediler verilmektedir. Faiz oranları taşıt kredisi için önemli durumdadır. Taşıt kredisi faiz oranlarını iyi hesaplamanız gerekiyor. Alacağınız kredide faiz oranı yüksekse toplam geri ödemesi bir o kadar fazla olur.

Taşıt Kredisi Gerekli Evraklar 2019

Araba kredisi için bankalardan istenen bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklardan kısaca bahsedecek olursak eğer, başvuru formunu doldurmanız lazım. Sürücü belgeniz yani ehliyetiniz ve nüfus cüzdanı fotokopisi olması gerekmektedir. Krediyi kullanacak kişinin adına gelen herhangi bir fatura, doğalgaz, elektrik, su olabilir. adınıza kayıtlı evi belirten ikametgah belgesi, kişinin gelir belgesinin iletilmesi gerekmektedir.  Emekli olan bireyler için emekli maaşı gösteren hesap cüzdanının iletilmesi gerekmektedir. 0. km arabalarda proforma ve 2. el araçlarda ise araç ruhsatının bankaya iletilmesi gerekiyor.

Taşıt kredisi gerekli evraklar 2019 hakkında sizlere bilgiler iletmiş olduk. Araba kredisi almak için bankalara başvuru da bulunabilirsiniz. Diğer tüm soruları da bizlere iletebilirsiniz.