arama

Tarım Kredisi Nasıl Alınır 2019

Tarım Kredisi Nasıl Alınır 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Tarım kredisi nasıl alınır 2019 yılı içerisinde koşulları ve istenen evrakları sizlere ileteceğiz. Ülkenin kalkınması için ekonominin oldukça önemli olduğunu söyleyelim. Tarım ve hayvancılık işleri için ülkemizde bankalar tarafından kredi veriliyor. Peki bu tarım kredisi veren bankalar hangisi?

Ülkemizde önceden sadece Ziraat Bankası çiftçilere kredi veriyordu. Şu an ise rekabet gereği pek çok bankanın çiftçilere kredi verdiğini söyleyebiliriz. Bu rekabetin böyle olmasının sebebi bankanın müşteri potansiyelini arttırmak istemesidir. Çiftçiler için artık kredi almak daha kolay, istedikleri kredi miktarını bankaya iletmeleri yeterli oluyor. Krediye uygunsa çiftçiye, gerekli destek banka tarafından verilmektedir. Yazımızın devamında çiftçi kredisi hakkında tüm detaylı gelişmeleri sizlere iletelim.

Tarım Kredisi Veren Bankalar 2019

Kurulduğu andan itibaren çiftçilerin en çok destekçisi Ziraat bankası olmuştur. Ziraat bankası sonrası çiftçilere desteğini hissettiren bir diğer banka ise Denizbank olmuştur. Kredi almak isteyen kişilerin mutlaka çiftçi olmalı veya çiftçi adayı olması gerekiyor. Kredi alabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgelerin başında ÇKS geliyor. ÇKS açılımı çiftçi kayıt sistemidir. ÇKS belgeniz var ise işiniz kolaylaşacaktır. Denizbank ve Ziraat Bankası dışında tarım kredisi veren bankalar 2019 listesine Şekerbank ve TEB bankasını da yazabiliriz. Bu bankalardan da çiftçi kredisi alabilmek mümkündür. Çiftçi gelirlerine göre verilen bu krediler için krediye uygun olmanız gerekiyor. Krediye uygun olmak ne diye soracak olursanız eğer kredi notunuzdur. Banka çalışma geçmişiniz iyi olması gerekiyor. Banka geçmiş çalışmalarınız iyi olmazsa tarım kredisi alamazsınız.

Banka tarafından tarım kredisi için bazı evraklar talep ediliyor. bu evrakları talep etmeniz durumunda gerekli desteği alabilirsiniz. Akbank, Garanti Bankası, Halkbank gibi bankalardan da tarım kredisi alabilmek mümkündür. Banka müşteri temsilcilerinden bu konuyla alakalı gerekli destekleri alabilirsiniz.

Tarım Kredisi İçin Gerekli Evraklar 2019

Bankaya başvuru yaptığınızda sizden bazı evraklar istenilmektedir.  Bu evrakları temin ettiğiniz zaman tarım kredisi alabilirsiniz. Tarım kredisi için gerekli evraklar 2019 liste detayını aşağıda bulabilirsiniz.

 • ÇKS belgesi mutlaka olması gerekmektedir.
 • Çiftçilik Belgeniz olması gerekiyor
 • Hayvan İşletme Belgesi olması gerekiyor.
 • Tapu Fotokopileri olması lazım.
 • Ruhsat Fotokopileri olması lazım.

Bu belgeleri temin ettiğiniz sürece krediye uygun görünürsünüz. Bankadan evraklar hakkında tekrar detay alabilirsiniz. Kredi notunuzu da yüksek tutmanız aşırı önemlidir.