arama

Nakit Avans Nedir? Nasıl Yapılır?

Nakit Avans Nedir? Nasıl Yapılır?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ülkemizde en çok kullanılan hizmetlerden birisi ise kredi kartı olmuştur. Bankalar tarafından tüketicilere sunulan kredi kartları üzerinden pek çok işlem yapılabilir. Alışveriş, market ihtiyacımız hatta faturalarımızı bile kredi kartından ödememiz mümkündür. Bunun dışında kredi kartından nakit avans çekme işlemi de yapılmaktadır. Faiz oranları yüksekliğinden dolayı çok sık tercih edilmede de kredi kartı üzerinden bu işlemi yapmanız mümkündür. Bu durumun dezavantajı olduğu gibi tüketiciler için avantajlı durumları da vardır. Nakit avans çekecek kişilerin bu durumun avantajları ve dezavantajlarını iyi bilmesinde fayda vardır.

Nakit avansı bankadan aldığınız kredi gibi düşünebilirsiniz. Bu hizmeti alırken hesaplama yapmanız gerekir. Bu hesaplama sonrası kredi mi daha avantajlı yoksa nakit avans mı karar verebilirsiniz. Kredi ve nakit avansta faiz oranları ve işlem masrafları üzerinden değerlendirme yapmanız lazım. Fakat nakit avansın kolay yani başvuru yaptığınız anda banka tarafından istediğiniz saatte onay verilmesi. Yani nakit avans almak için mesai saatlerini beklemenize gerek yok. Kredi başvuruları mesai saatleri içerisinde değerlendiriliyor. Nakit Avans ise dilediğiniz saatte başvurabilir, avansı kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında nakit avans nedir? nasıl yapılır? sorusunun cevabını vereceğiz.

Nakit Avans Nedir?

Kişilerin kullanmış olduğu kredi kartlarının limiti doğrultusunda belli koşullar şartı ile, dilediğiniz an da nakit ihtiyacınızı giderebileceğiz bir nevi kredi türüne nakit avans nedir? sorusunun cevabını verebiliriz. Kredi ile kredi kartının birleşmesi sonucu banka tarafından nakit avans olarak adlandırılmıştır. Kredi kartınızdan nakit avans çekimi için bazı şartları yerine getirmiş olması gerekiyor. Nakit avans almak için kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Kredi notu yazısına tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz iyi olmazsa nakit avans alamazsınız. Nakit avans kullanımda taksitli seçeneklerde mevcuttur. Taksit seçeneğinizi belirleyip nakit avansını alabilirsiniz.

Nakit Avans Çekmek için Koşullar Nelerdir?

Nakit avans için bankanın uyguladığı genel koşullar bulunuyor. Bu koşullar bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Nakit avans çekmek için koşullar nelerdir? sorunun detaylarını sizlere iletelim. Kredi kartınızdan para çekme işleminizi taksitli bir şekilde yapacaksanız genelde işlem masrafı ödenmez. Bu işlemi yapabilmeniz için son bir yıl içerisinde kredi kartı borcunuzun %50 borcunu ödemiş olmanız gerekiyor. Kredi notunuzun da önemli olduğunu söylemiştik. Bu şartları sağlamanız durumunda nakit avans kullanabilirsiniz.