arama

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim? 2019

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim? 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Son yıllarda en büyük sorunlardan biri haline gelen kredi borçları ve buna bağlı olan kredi notu düşüklüğü yüzünden tüketici çok zorlanıyor. Peki kredi notumu nasıl yükseltirim? 2019 yılı için hangi aşamalar gerekli bunlar için küçük bir araştırma yaptık. Kredi borcunuza istinaden daha önce takibe girmiş iseniz ve sonrasında kredi alma şansını kaybetmiş iseniz işiniz biraz zor olacaktır.

Daha önceki borçlarınız da dolayı kara listeye girmişseniz kredi notunuz bütün bankalar için aynı seviyede gözükür. Bu tür borçlarda yükseltme bir hayli zaman alır.

Kredi Notu Nasıl Yükselir 2019

Kredi notu yükseltmek bir günde olacak kısa bir işlem değildir. Öncelikle bankalara ait bütün borçlarınızı bitirmiş olmanız gerekli. Akabinde belli bir zaman diliminden sonra bankada kendinize vadesiz hesap açarak bir miktar para yatırmalısınız. Yatırdığınız bu para ile fatura ödemeleriniz para transferi gibi günlük harcayacağınız tutarı bankadan yaparak güven sağlamış olursunuz. Daha sonrasında %35 puanı etkileyecek kredi kartı kullanımına geçebilirsiniz. Kredi kartı kullanımı sayesinde düzenli fatura ödemelerinizde yaklaşık 6 ay içerisinde kredi notunuz artmaya başlayacaktır.

Kredi kartı kullanımı kredi notunu en çok etkileyen faktörlerden birisidir. Sonrasında yapmanız gereken otomatik ödeme talimatı vererek maaş hesabınız var ise sürekli ödemelerinizi buradan gerçekleştirmek olacaktır. Bu sayede bankalar ile düzenli bir hesap aktifliği göze çarpar.

Kredi Notunu öğrenme 2019

Daha önce bankalar ile sorun yaşamış iseniz yukarıda belirttiğimiz kredi yükseltme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yeni kredi çekmek için kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Kredi çekmek istediğiniz bankayı kafanızda belirlediyseniz telefondan müşteri hizmetlerinizi arayarak kimlik bilgileriniz karşılığında kredi notu öğrenmenizde mümkün ve en net yollardan biri olabilir.

Unutmamanız gereken bir husu ise daha önce bankalardan kredi kartı almamış hiç bir işlem yapmamış olmanız kredi notunuzun yüksek olması anlamına gelmez. Bankalar ile sorun yaşamış kişiler kadar notunuz düşük çıkacaktır. Tabi yükseltmek için o kadar çabalamanıza gerek kalmayacak fakat yaklaşık 3 aylık bir zaman zarfında vadesiz hesap açmanız gerekebilir ya da kredi kartı kullanmanız. Bankacılık işlemleri için kredi notu öğrenme 2019 yılında aynı şekilde devam edecektir. Güncel konularımız için takipte kalın.