arama

Kredi Başvurusu 2019

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde ortalamaya vurulduğunda her 2 kişiden biri kredi başvurusu yapmaktadır. Kredi kartları günlük ihtiyaçlarımızı gidermek için kullandığımız ödeme yöntemi arasında yer alıyor.  Kredi başvurusu yapmak, yapacağımız bankaya, kullanacağımız kredi kart çeşidine göre değişmektedir. Tüm bankaların kişiler üzerinde uygulamış olduğu belli başlı prosedür bulunmaktadır. Kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlere yazımızın devamında detaylı açıklayacağız.

Kredi başvurusu yapmak için dikkat etmemiz gereken noktalar bulunuyor. Kullanacağımız krediyi hangi bankadan, ne kadar kredi çekeceğimizi, faiz oranlarını, vade farkını iyi hesaplamamız gerekmektedir. Bu konularla ilgili araştırmalarınızı iyi yapıp, karar verdikten sonra ilgili banka şubelerine başvurmanız yeterli olacaktır.

Kredi Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

Kredi başvurusu yapabilmek için birden fazla yöntem bulunuyor. Eskiden başvuru süreçleri sadece banka şubelerinden yapılırken, teknolojinin gelişmesiyle beraber bu işlemler kolay hale getirilmiştir. Başvuru yöntemlerini sizlere maddeler halinde sıralamak istiyoruz.

 • Banka şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi almak isteyen kişiler banka şubelerine giderek gişe görevlerinden destek alabilirler. Banka şubelerinden başvuru yapmanın avantajı faiz oranları, geri ödemeleri hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.
 • Başvuru yapacağınız bankanın web sitesi üzerinden kredi başvurusu yapmak mümkündür. Size sunulan kampanyaları inceleyip, banka başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Bu yapmış olduğunuz başvuru ön başvurudur. Başvuru bilgileri eksiksiz doldurduğunuz takdir de krediye uygun görülürseniz eğer banka müşteri temsilcileri tarafından aranıp başvuru için şubelere gerekli belgelerin teslim edilmesi istenecektir.
 • Telefon ile sms üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Öncelikle başvuracağınız bankanın belirtmiş olduğu numaraya istenen bilgiler ile sms atmanız yeterli olacaktır. Banka tarafından aranıp konu ile ilgili detaylar sizlere verilecektir.
 • Mobil uygulama yani İnternet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Bankaların geliştirdikleri mobil uygulamaları ile bu işlemler daha kolay yapılabiliyor.
 • İlgili bankaya ait atm üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Size en yakın banka atm şubesine giderek atm ekranında yer alan talimatları izleyip başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz.

Kredi Başvurusu İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

Banka tarafından kredinizin onaylanması için bir kaç evrak isteniyor.  Bu evraklardan kısaca bahsedecek olursak eğer, kimliğinizin arkalı önlü fotokopisi, sgk dökümünüz ve adınıza ait son 3 ay faturası gerekmektedir. Başvurunuz sırasında banka tarafından sizlerden ek belge istenebilir. En güncel bilgiyi bankalardan alabilirsiniz.

Kredi başvurusu için aklınıza takılan diğer tüm soruları yorumlarda belirtebilirsiniz.