arama

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar 2019

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Konu ev almaya gelince konut kredisi kaç günde çıkar 2019 yılı içerisinde oldukça sorulmaya başladı. Ev almak isteyen kişilerin acil nakit paraya ihtiyaç duyabilirler. Bu durumda bankadan alınacak kredilerin ne kadar sürede çıkacağı da oldukça merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda sizlere bu durum için gerekli detayları ileteceğiz. Konut kredisi almak isteyen kişiler kendilerine uygun gördükleri faiz oranı üzerinden dilediği bankaya başvuru yapabilirler. Konut kredisi evrakları ve şartlarını da yazımızın devamında ileteceğiz.

Konut kredisi için öncelikle bankaya başvurmanız lazım. Başvuru süreçlerinde 3 aşama bulunuyor. ilk süreç ön onay sürecidir. Bankaya SMS veya internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurup göndermeniz gerekiyor. Bu ön başvuru da sizin krediye uygun olup olmadığınız ve ne kadar kredi alabileceğiniz analiz ediliyor. İstediğiniz tutarda her zaman kredi alamayabilirsiniz. Bu süreç 10 – 15 dakikalık süreç olmasına rağmen bankadan bankaya değişiyor. En geç 2 iş günü içerisinde ön başvurusu süreciniz tamamlanmaktadır. Ön başvuru sonrası ikinci aşama ise bankanın sizden istediği evraklar ve şartlar. Bu şartları yerine getirmek zorundasınız. Bankanın yemin eksperleri olup evinize değer biçmek için rapor tutması gerekiyor. Bu süreç ise 4 iş günün buluyor. Tabi eksperin bu konuyla ilgili sizi arayıp randevu alması gerekmektedir. Eksper işleri tamamlandıktan sonra sıra tapu işlemidir. Tapu müdürlüğüne bağlı olarak almış olduğunuz randevu da önemlidir. Yoğunluk yok ise sabaha alan randevuların gün içerisinde tamamlanması mümkün oluyor.

Konut kredisi kaç gün çıkar sorusu bankadan bankaya değişkenlik gösterse bile bu kişiye bağlı olup, kişinin sicilinde sorun yok ise kredini en fazla 1 hafta içerisinde çıkacaktır. Bu süreyi tekrar banka tarafından teyit edebilirsiniz.

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar 2019

 1. Başvuru formu olması
 2. Nüfus cüzdanı
 3. Gelir belgesi
 4. Serbest meslek mensupları için üyelik belgesi
 5. Ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi
 6. inşaat halindeki konutun krediye uygun olduğunu gösteren belgelerin iletilmesi

Konut kredisi için gerekli evraklar 2019 listesinde yer almaktadır. Bu evrakları temin edebilirsiniz.

Konut Kredisi Şartları 2019

Konut kredisi şartları 2019 listesini aşağıda bulabilirsiniz.

 • 18 ile 70 yaş arasında olmanız lazım. Bankadan bankaya bu yaş sınırları değişse bile 18 yaş altı kişilere kredi verilmiyor.
 • Kredi notunuz iyi olması gerekmektedir.
 • Gelir belgenizin olması, taksit tutarınızın gelirinizden yüksek olmaması
 • Alacağınız evin konut kredisine uygun olması

Kredi kullanırken banka tarafından sizlere bu şartlar tekrar iletilecektir.