arama

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Konut kredisinde geçen yıl yaşanan ani çıkış piyasaları oldukça olumsuz etkilemişti. Yapılan başvurular ve yoğun talep üzerine devlet tarafından konut kredisi faiz oranları 2019 yılı için faiz indirimine girdi. Yapılan ilk müdahale ile Ziraat bankası faiz oranının%1,46 ya çekerek bu yılın ilk adımını atmış oldu. Diğer bankalarda faiz indirimi uygulamasına giderek mart ayı itibari ile oranlarını %30 şeklinde değiştirerek ilk çeyrekte %1,50 seviyesinin altına çektiler. Geçen sene yapılan konut vergilerinde indirim ise devam ediyor. Bu vergi indirimi için henüz bir tarih belirlenmese bile şuan için devam edeceği açıklandı.

Yapılan ilk müdahale ile beklenen seviyeye gelen kredilerin daha fazla düşmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2019

2019 yılının ilk hamlesi ile kredi faiz oranını %1,46 seviyesine çeken ziraat bankası anlaşmalı inşaat firmaları ile %0,98 oranından kredi veriyor. Yapılan yeni uygulamaya ek olarak vergi dilimi indirimi de ekleniyor. Banka kredi vade oranını 120 ay vade ile sınırlandırıyor. Yapacağınız kredi alımlarında masraf ve ekspertiz ücretleri evin konum ve yaşına göre değişebilir.

Ziraat bankası konut kredisinde şuan için Ülke genelinde en düşük faiz uygulamasını yapan banka. Onun ardından vakıf bankası ve Halk bank geliyor. Kamu bankalarının devlet müdahalesiyle faiz indirime gitmesinin ardından özel bankalarda konut kredisi faiz oranlarını %1,50 seviyesinin altına çekmeye başladılar. İlerleyen aylarda daha falz indirim beklenirken piyasa şimdiden hareketlenmeye başladı.

En Düşük Konut Kredisi 2019

Konut kredilerindeki ani düşüş vatandaşı oldukça sevindirdi. Şu sıralar faiz indirimine ek olarak uygulanan vergi indirimi de olunca konut alımı hayali olanlar için oldukça avantajlı bir uygulama oldu. yapılan banka bazlı kredi faiz oranı araştırmasında en uygun anlaşmalı olarak Ziraat bankası gibi gözükse de diğer bankaların gelecek günlerde faizleri daha fazla aşağı çekmesi bekleniyor. Kira öder gibi ev sahibi olma hayalleri kuran vatandaşlar şuan bankalar genelinde araştırma yapıyorlar. Seçimlerden sonra daha fazla düşüş beklense bile piyasaların durumu belli olmadığı için şuan belirsizlik devam ediyor.

Yapılan indirimlerde en düşük konut kredisi 2019 yılı seçeneklerini güncellemeler oldukça yeni konularımız ile sizlere bildirmeye devam edeceğiz. Her türlü sorunuzu bizlere ulaştırabilirsiniz.