arama

İş Bankası Taşıt Kredisi 2019

İş Bankası Taşıt Kredisi 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Araba almak isteyen kişiler iş bankası taşıt kredisi 2019 kampanyasından yararlanabilirler. Bankanın müşterilere sunduğu araba kredisi mevcuttur. Araba almak pek çok kişinin çocukluktan gelen hayali olabiliyor. Bu hayallerini gerçekleştirmek için yeterli birimi olmayanlar iş bankası kredi başvurusu yapabilirler. Türkiye’de yaşanan ekonomik durumlar sonrası taşıt fiyatları da oldukça arttı. Araç piyasasının hızla yükselmesi kişilerin hızlı karar verip araba almasına neden oluyor. Araba almak yatırım aracı olarak düşünülse bile, kişiler toplu taşımalarda yaşanan yoğunluktan dolayı rahat bir seyahat yapmak istemektedirler. Birimi olmayan kişiler için iş bankası taşıt kredisi hakkında sizlere yazımızın devamında detayları ve faiz oranını aktaracağız.

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Araba almak için öncelikle birikim hesabınızı yapmanız lazım. Birikimiz araba alacak miktara yetmiyor ise kalan miktarı bankadan taşıt kredisi çekerek kullanabilirsiniz. Bankaların taşıt kredisi vermek için bazı şartları bulunuyor. Bu şartları sizlere yazımızın devamında ileteceğiz. 2019 yılı içerisinde taşıt kredisi oranlarını herkes merak ediyor. İş bankası taşıt kredisi faiz oranı 2019 yılına sayılı günler kalmışken %3,00 olarak açıklanmıştır. Bu faiz oranı üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Taşıt kredisi almak istediğinizde banka gerekli görüldüğü takdirde sizden ek belge isteyebilir. Gerekli belgeler kefil istenmesi durumunda ise kefil tarafından da sağlanması gerekiyor. Kısaca taşıt kredisi almak istediğiniz istenen belgeleri iletirsek eğer bunlar;  başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisinin olması, gelir durumunuzu gösteren belgenizin olması, alacağınız araç 0 km ise alacağınız araca ait proforma fatura olmasıdır. Bu belgeleri temin etmeniz durumunda iş bankası şubelerinden taşıt kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Taşıt kredisi örnek hesaplama işlemini sizlere aşağıda iletelim.

İş Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Araba almak isteyen kişiler en az 3 ay en fazla ise 48 aya kadar vadeli kredi kullanabilirler. İş bankasından örnek verirsek 60.000 Türk Lirası tutarındaki kredinin yıllık maliyet oranı %53,38 olacaktır. Faiz oranı %3,00 olarak hesaplandığında bu kredinin toplam tutarı ise 127,221,60 Türk Lirası.  Krediyi almak için kefil göstermeniz ve alacağınız aracı krediyi ödeyeceğinize dair teminat olarak göstermeniz gerekiyor. İş bankası taşıt kredisi hesaplama işlemini kısaca bu şekilde iletebiliriz.

Banka web sitesi veya çeşitli platformlardan çekeceğiniz kredinin detaylarını öğrenebilirsiniz.