arama

Garanti İhtiyaç Kredisi 2019

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kişiler her alanda ihtiyaç duyduğu bir takım şeyler bulunmaktadır. Garanti bankası ihtiyaç kredisi 2019 hakkında tüm detayları sizlere bu makalemizde ileteceğiz. Günümüz ekonomisinde geçinmenin oldukça zor olduğu, maddi giderlerimizin fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bütçemizde yaşanan kısıtlılık nedeniyle tatil yeri seçimimiz veya alışverişlerimiz, eğitimlerimizde sorun yaşıyoruz. Gelir durumumuzda çok iyi değil ise özellikle metropol şehirlerde paranın nasıl bittiğini anlayamayabiliriz. Bu tür durumlarda Garanti bankasının vatandaşlara sunduğu ihtiyaç kredisi vardır. İhtiyaç kredisi, adından da anlaşılacağı üzere giderlerimizden oluşan borçları kapatmak veya gelecek planlarımız için banka tarafından bizlere sunulan kredilerdir. Bu kredinin faiz oranını gelin hep birlikte inceleyelim.

Garanti İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Tüm bankalarda olduğu gibi garanti bankası üzerinden de minimum 3 ay maksimum 36 ay arası ihtiyaç kredisi kullanılabilir. ihtiyaç kredileri maksimum 36 aya kadar veriliyor. Garanti bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yılı içerisinde değişmemesi beklenmekte ve güncel oranı % 2,67 olarak belirtilmiştir. 2019 yılı içerisinde bu oranın %2 seviyelerinde değişmesi bekleniyor. Garanti kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler garanti İnternet web sitesi üzerinden kredi adım sayfasını takip ederek ön başvuru talebinde bulunabilir. Ön başvuru talebiniz banka tarafından değerlendirmeye alınıp uygun görülmesi veya görülmemesi durumunda müşteri temsilcisi tarafından aranacaksınız. Bu durum telefonunuza gönderilen mesajla da gerçekleşebilir. Sadece ihtiyaçlarımız için kredi çekmek daha mantıklıdır. Her kredide olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de olan faiz oranı nedeniyle çekeceğiniz miktara faiz ekleniyor. Bu faizle beraber fazla ücret ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Kredi için nüfus cüzdanı, gelir belgeniz ve kimlik fotokopinizi teslim yeterlidir.

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Garanti bankası üzerinden ihtiyaç kredisi hesaplama araçlarını kullanarak hesaplamanızı yapabilirsiniz. Sizlere 20.000 Tük Lirası kredi tutarının hesap örneğini verecek olursak eğer bu kredinin 36 ay vade ile aylık geri ödemesi 944,17 Türk Lirasıdır. Toplam geri ödemesi ise 33.990,27 olarak iletilmiştir. Bu hesaplama %2,67 oranı üzerinden yapıldı. Sizde başvuracağınız tarihe göre bankanın belirlemiş olduğu kredi oranını öğrenmenizi tavsiye ederiz. oranlarda herhangi bir değişiklik olduğunda yine sitemiz aracılığı ile sizlere duyuracağız.

Garanti bankası ihtiyaç kredisi hesaplama hakkında merak ettiğiniz diğer tüm soruları yorumlarda belirtebilirsiniz.