arama

Banka Faiz Oranı 2019

Banka Faiz Oranı 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Banka faiz oranı 2019 yılı içerisinde değişkenlik göstermesi bekleniyor. 2018 yılı içerisinde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ve türk lirasının değer kaybetmesi bu duruma nedeniyle bankaların dış borçlarının artması faiz oranlarının yükselmesine neden oldu. Yazımızın detayında 2018 yılı faiz detaylarını değerlendireceğiz. 2019 yılı kredi faiz oranları sitemizde ilgili kategori alanlarında bulabilirsiniz.  Peki banka faiz oranları 2019 genel kapsamını sizlere iletelim.

Banka Faizleri 2019

Her bankanın tüketicilere sunduğu ürünlerde faiz oranları oluyor. Bu sebepten ötürü pek çok kişi kredi kullanırken düşünmektedir. Genel olarak banka faiz durumlarını sizlere aktaracak olursak eğer 2018 yılı içerisinde faiz oranlarının yükselişe geçtiğini iletebiliriz. 2019 yılı içerisinde faiz oranları da şu an stabil durumda ilerliyor. 31 mart yerel seçime yaklaşırken bankanın faiz oranlarında indirimlere girmesi beklenmektedir. Banka faizleri 2019 yılı içerisinde gelişme olduğunda size aktaracağız. Şimdi genel olarak 2018 yılını kredi faiz oranları üzerinden değerlendirmesini yapalım.

2018 yılı kredi faiz oranlarını sizlere detaylı şekilde aşağıda analizini yapalım. 2018 kredi faiz oranları değerlendirmesi;

 • kademeli olarak kredi faiz oranları artış göstermiştir. Bu durum için konut kredisi yüzde 1,60 ile yüzde 2,20 arası değişkenlik gösterdi. İhtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,90 ile yüzde 2,60 arasında değişkenlik gösterdi. Taşıt kredisi yüzde 1,90 ve yüzde 2,70 arası değişkenlik göstermiştir. Bankaların 2018 yılı güncel faiz oranları bu seviyelerde yer aldı.
 • Bankalar yıl içerisinde kredi verebilmek için mevduat toplama işlemi gerçekleştirir fon yatırımı yaparlar. 2019 yılı içerisinde doların aniden yükselmesi nedeniyle Türk Lirası değer kaybettiğini biliyoruz. Bu da mevduat hesaplarındaki oranların artışa geçmesine neden olup fon maaliyetlerinde yukarı çıkmasına sebep olmuştur. Kredi faiz oranları da bu sebepten ötürü yükseldiğini söyleyebiliriz.
 • Evlilik, düğün, ihtiyaç alanlarındaki tüm talepler 2019 yılı içerisinde hızla devam ederken, en yoğun talep edilen kredi kartı borçlarını birleştirip uzun vadeye yaymak isteyen vatandaşlar tarafından geldi.
 • Kredi faiz oranları yüksek olsa bile ev almak için çokta kötü bir zaman değildir. Piyasada yaşanan daralmalar nedeniyle evini satmak isteyen gayrimenkul sahipleri oldukça zor duruma girdiler. Elinde nakdi olan kişilerin ev fiyatlarında indirime gittiğini söyleyebiliyoruz. Ev alırken kredi kullanmak istiyorsanız peşinatı ne kadar yüksek tutarsanız o kadar iyi olacaktır. Peşinat yüksek tutulup kredi tutarlarınızı düşükte tutmanız faiz oranında size avantaj sağlayacaktır.

Sormak istediğiniz tüm soruları yorumlarda belirtmekten çekinmeyiniz.

etiketlerETİKETLER