arama

Arsa Kredisi Veren Bankalar 2019

Arsa Kredisi Veren Bankalar 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Yıldız
    Loading...

Yatırımlarınız için arsa ve benzeri yerler almak istiyorsanız ya da hayallerinizdeki arsayı bulduysanız nakit ihtiyacınız varsa arsa kredisi veren bankalar 2019 seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Arsa alımlarında yapmanız gereken tapu fotokopisi ile bankaya başvurmak olacak. Gayrimenkul alımlarında uygulanan kredi koşulları bu kredi çeşidi içinde geçerlidir. Faiz oranları ve vadeler bankalar bazında değişiklik gösterir. Arsa kre ileri en fazla 60 ay vade ile verilmektedir.

Arsa kredisi seçeneklerinde gelir belgesi yeterli gelmediği zaman ipotekli kredi seçeneğini de bulunuyor. Üzerinize kayıtlı gayrimenkul ve benzeri taşınmaz varlığınızı bankaya ipotek ederek kredi alabilirsiniz.

Arsa Kredisi Hesaplama 2019

Kredi çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri ödemeler dengesidir. Vadenin uzunluğu ya da faiz oranları bazı durumlarda değişiklik gösterebilir. Her bankanın masraf kalemi ve vade uzunluğuna göre uygulayacağı faiz farklıdır.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti Ekspertiz Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı 
50.000 TL 60 AY % 1.50 255,00 TL 350,00 TL 949,00 TL %26.2156

Kredi faiz oranı ve vadesi sabit olan krediler her zaman sizin için daha ideal olacaktır. Yakın zamanda arsa kredisi alma gibi bir düşünceniz var ise şuan düşürülen konut kredileri tam size uygun olabilir. Mart ayı itibari ile uygulanan vergi indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. Arsa kredisi faiz oranı gayrimenkul kredileri ile çok yakın oranlar taşır. Masraf ve sigorta ücretleri aynı şekilde uygulanmaktadır.

İpotekli Arsa Kredisi 2019

Kredi almak istiyorsunuz fakat geliriniz mi yetmiyor? yada kredi notunuz mu düşük? o zaman ipotekli arsa kredisi alabilirsiniz. üzerinize kayıtlı her türlü taşınmaz malı ipotek göstererek 100.000 TL kadar kredi çekme şansınız var. Eğer size ait bir gayrimenkul ve benzeri mal varlığınız yok ise başkasının üzerinden de bu tip işlemler yapabilirsiniz.

İpotekli ihtiyaç kredisi göstereceğiniz malın üzerine bankanın vade bitimine kadar el koyması yani satışa çıkarılamaması demektir. Bankaya olan borcunuz bitene kadar o varlığı satışa çıkaramazsınız. Borçlarınızı ödeyemediğiniz durumda banka gösterdiğiniz ipoteğe el koyacaktır. Bu tip durumlarla karşılaşmamak adına ödeme planınızı gelirinize göre ayarlamanızda fayda var. Alacağınız ipotekli arsa kredisi 2019 yılında bütün arsa alımlarınızda tapulu ve iskanlı olmak kaydı ile kullanabilirsiniz. Banka kredi çeşitleri gibi sorularınız ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.