arama

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Yıldız
  Loading...

Akbank Konut Kredisi 2019

Akbank konut kredisi 2019 verilerine sayfamızda anında ulaşabilir, kredi başvuru şartlarını öğrenebilir ve ya kredi hesaplaması inceleyebilirsiniz.

Ülkemizin en büyük ve en eski bankalarından biri olan Akbank müşterilerine çeşitli kredi hizmeti vermektedir. Günümüzde vatandaşların en büyük arzusu ve hayali en sahibi olmaktır. Ancak ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum, kişilerin aylık gelir durumuna bakıldığı zaman peşin olarak ev sahibi olmak mümkün görünmemektedir. Bu durumlarda kişilerin yardımına Akbank konut kredisi devreye girmektedir. Akbank konut kredileri 120 aya varan vade imkankı ile verilmektedir. Konut kredisi için aranan kriterler  ve 2019 Akbank konut kredisi faiz oranlarına ait bilgileri aşağıdaki yazılarımızdan erişebilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

Akbank konut kredisi faiz oranları 2019 geride bıraktığımız yıla göre doların biraz olsun düşmesi sonrasında konut kredisi oranı biraz olsun düşüş göstermektedir. Akbank’ta ev kredisi faizleri %2.35’e gerilediği görülmemektir. Akbank konut kredisi imkanı ile ev sahibi olma hayalinizi biriktirmiş olduğunuz peşinat ve bankanın vermiş olduğu konut kredisi ile hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Bankaya yapmış olduğunuz konut kredisi talebiniz aynı gün sonuçlanmadığı görülmektedir. Banka temsilcileri kredi notu, aylık gelirleriniz, banka kart kullanımlarında borçların düzenli ödenmesi, kredi siciliniz gibi konuları detaylı incelemeye anlamaktadır. Bankanın onay vermesi durumunda satın almak istediğiniz ekspertiz gelip ve kontrol yaparak evin güncel piyasa değerini belirlenir ve bankaya bilgi verir.  Banka evin değeri ve belirlemiş olduğu faiz oranında kişinin şartları uyması durumda kişiye krediyi vermektedir.  Akbank konut kredisi faiz oranları güncel piyasa değerlerine göre güncellenmiş ancak faiz oranlarında anlık değişimler olabilmesi mümkün olduğundan dolayı bankaların site üzerinden gerekli kontrolleri yapılarak kredi almanızı öneririz. Aşağıda bulunan ev kredisi hesaplama örnekleri ve kredi için ihtiyaç duyulan belgeleri detaylı şekilde yazımızda bulabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama 2019

Kredi Miktarı  Vade      Faiz Oranı    Aylık Ödeme

40.000 TL       120 ay    %2.35            1.0001 TL

70.000 TL        120 ay    %2.35            1.752  TL

100.00 TL         120 ay   %2.35             2.504 TL

200.00 TL        12o ay     %2.35            5.008 TL

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Akbank konut kredisi faiz oranı güncel rakamlarla yansıtılarak hesaplamalar yapılmıştır Bankaların faiz oranları piyasa koşullarına göre anlık değişiklik gösterebileceğinden dolayı konut kredisi başvurusu yapmadan önce muhakkak bankaların güncel faiz oranını kontrol ediniz.

Akbank Konut Kredisi Başvuru Şartları 2019

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Belgelenir gelir düzeyine  sahip olmak
 • İkametgah adresi
 • Nufüs cüzdanı fotokopisi
 • Sgk kaydı
 • Satın alınmak istenilen konutun tapusu